wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna ekspresowo się dewastują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten typ ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz